• سامانه پذیرش دانشجویان غیرایرانی - سامانه پذیرش دانشجویان خارجی - پذیرش دانشجو
 • سامانه پذیرش دانشجویان غیرایرانی - سامانه پذیرش دانشجویان خارجی - پذیرش دانشجو
 • سامانه پذیرش دانشجویان غیرایرانی - سامانه پذیرش دانشجویان خارجی - پذیرش دانشجو

به سامانه پذیرش درخواست تحصیل دانشگاه یزد خوش آمدید.

با توجه به برطرف شدن اشکال فنی سامانه، لازم است متقاضیانی که قبلاً ثبت نام نموده اند نسبت به کنترل ثبت نام و بارگذاری مجدد تصویر مدارک اقدام نمایند.

 

enlightenedآخرین مهلت ارسال درخواست 16 اردیبهشت ماه 1401 است.enlightened

 

 
هزینه تحصیل در دانشگاه یزد، هزینه غذا و خوابگاه (مقادیر تقریبی است. این ضریب ممکن است تغییر کند.)
 
 
 
برای ارسال درخواست تحصیل خود، شما باید ابتدا در سامانه پذیرش دانشجویان غیرایرانی ثبت نام  کنید. اگر در سامانه ثبت نام کرده‌اید، به اکانت خود وارد شوید و درخواست تحصیل خود را ارسال نمایید.
لطفا قبل از ثبت درخواست،  به موارد زیر دقت نمایید.
 
 1. لطفا قبل از ثبت درخواست مدارک لازم (تصویر عکس پرسنلی تمام رخ، تصویر پاسپورت، تصویر تمامی مدارک تحصیلی و ریز نمرات به تفکیک مقطع تحصیلی) را آماده نمایید. از خوانا بودن تصویر مدارک اطمینان حاصل کنید.
 2. دقت کنید که حداکثر حجم قابل قبول برای هر فایل 1 مگابایت و حداکثر فضای در نظر گرفته شده برای تمام مدارک، 10 مگا بایت می‌باشد. در صورتی که حجم مدارک شما بیش از این مقدار است، نسبت به کاهش حجم آنها اقدام کنید.
 3. مراحل ثبت نام شامل 10 گام است، که باید تمامی موارد اجباری را با دقت تکمیل بفرمایید.
 4. در صورتی که در هر مرحله از ثبت نام، اینترنت شما قطع شود ویا ثبت نام را نیمه کاره رها کنید، شما می توانید دوباره وارد سامانه شوید و ثبت نام خود را از آخرین مرحله ای که تکمیل کرده بودید، ادامه دهید.
 5. لطفا از ثبت درخواست های تکراری جدا خودداری کنید. در صورت ثبت یک درخواست، در صورت نیاز همان درخواست را اصلاح نمایید.
 6. تا زمانی که درخواست را ثبت نهایی نکنید، به درخواست شما رسیدگی نمی شود . پس از نهایی کردن درخواست، ایمیل مربوط به دریافت درخواست، برای شما ارسال خواهد شد.
 7. همه تغییر وضعیت هایی که در وضعیت درخواست رخ می دهد، از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد. 
 8. توصیه می شود قبل از شروع به انجام ثبت نام، راهنمای گام به گام ثبت درخواست را مطالعه بفرمایید. 
 9. با توجه به عدم امکان تغییر رشته تحصیلی بعد از پذیرش در دانشگاه یزد، نسبت به انتخاب صحیح اولویت های رشته خود دقت فرمایید.

توجه: دانشگاه یزد تعداد محدودی بورس تحصیلی در اختیار متقاضیان تحصیل در دانشگاه یزد قرار می‌دهد. این بورس تحصیلی، شهریه تحصیلی دانشگاه را پوشش می‌دهد. دانشجویان پذیرفته شده می‌توانند از سایر امکانات دانشگاه (نظیر غذا، امکانات ورزشی و غیره) به نرخ دانشجویی استفاده نمایند. اگر مایل به استفاده از این بورس هستید، لطفا در محل مشخص شده در زمان ارسال درخواست تحصیل تیک بزنید.